Ciekawe informacje odnośnie kontroli dostępu.

Kiedyś chodząc do pracy nie czuliśmy się aż tak bezpieczni, jak współcześnie. Nie było monitoringu, kart dostępu, wszelkich kontroli drogą elektroniczną. Obecnie technika mocno się rozwija z czego korzystają wszyscy w każdej dziedzinie. Nawet pracodawca w miejscu pracy pragnie by jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Jednymi z tego typu nowinek technicznych jest kontrola dostępu prowadzona przez bramki obrotowe. w jaki sposób to funkcjonuje? Przeważnie w trakcie zatrudnienia zostaje wydawana karta z informacjami o pracowniku (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch rodzajów bezpieczeństwa – chip czy kod kreskowy, który reaguje w czasie skanowania i wówczas bramki zostają otwierane. Powoli kody kreskowe przestają być tak lubiane, jak chipy. Z jakiej przyczyny? Ponieważ, kiedy wielokrotnie jest przeprowadzana kontrola dostępu poprzez takie bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje po prostu starty.


Kontrola dostępuBy przedłużyć życie takich kart można umieścić je w silikonowych bądź plastikowych pokrowców. Jest to całkiem stosowna procedura aczkolwiek nie jest niezawodna – kod kreskowy tak czy tak w jakimś czasie zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem możliwości wstępu do miejsca pracy. Także człowiek, który jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu tego typu kodu właściwie nie pozostanie przepuszczony przez bramki obrotowe. A to dlatego, że kontrola dostępu jest w całości zautomatyzowana i niezwykle rzadko możemy spotkać jeszcze w dodatku ochroniarza.

Kontrola dostępu

Spoglądając na ilość dokonywanych wykroczeń w miejscu zatrudnienia przez ludzi niezatrudnionych w danym zakładzie, takie rozwiązanie sprawia, iż personel czuje się bezpieczniej. Naturalnie stale występuje prawdopodobieństwo, iż i pomimo takich nowoczesnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. Dlatego jednak trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie podejrzenia dotyczące bezpieczeństwa natychmiast kierować do zarządcy. Dobry pracodawca nie pozostawi sprawy bez dokonania ulepszeń.