Jak uzyskać krzewy jagody?

Borówka amerykańska to roślina, jaka jest z powodzeniem pielęgnowana od pewnego już okresu w naszych warunkach. Co więcej – jak podkreślają informacje – Rzeczpospolita jest trzecim państwem na ziemi oraz 1. w Europie eksportującym owoce tej niezwykle wartościowej pod wieloma względami jagody. Otóż borówka amerykańska znamionuje się niesamowitymi atutami smakowymi, ale również opowiadają się za nią walory zdrowotne. Jest ona nade wszystko bogatym zarzewiem witaminy C, zawiera również wiele witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, bywa zasobna w polifenole i dodatkowo pektyny, czyli rodzaj błonnika pokarmowego, który rozpuszcza się w wodzie.

To jeszcze nie wszystko, bo w tych jagodach znajdziemy także: Se, Zn, Cu, K, F, Mg, Na, Fe i Ca.
I jeszcze jedno: w ogóle nie jest wysokokaloryczna. Zatem jedzmy borówki, dopóki mamy je w sprzedaży, ponieważ to wyłącznie zdrowie.

O ile ktoś dzierżawi działkę lub ogródek, będzie mógł wyposażyć się w sadzonki borowki amerykanskiej oraz rozpocząć tejże uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej osiągalne bywają praktycznie w jakikolwiek centrum rolniczym. Można je uprawiać przez cały sezon, ale najkorzystniej robić to wiosną oraz jesienią. Zresztą w podobny sposób robi się ze wszystkimi roślinami. Wygodnie również będzie zamówić borówkowe sadzonki za pośrednictwem internetu. W sieci wypatrzymy niemało propozycji w takim charakterze. Starczy zatem w daną wyszukiwarkę online wprowadzić frazę: borówka amerykańska sadzonki, a już po sekundzie przed naszymi oczyma ukaże się mnogość witryn proponujących zazwyczaj dwu lub trzyletnie sadzonki, które już w kolejnym sezonie powinny wydać plon.

sadzonki borowki amerykanskiej


Zabierając się za hodowlę borówki, trzeba wypełnić kilka reguł, aby swoje działania nie zmarnowały się. Roślina powinna zostać posadzona na nastawieniu słonecznym oraz osłoniętym od wiatru. Trzeba również przyrządzić dla niej należycie zakwaszone, przepuszczające i dodatkowo obfite w substancje pokarmowe podłoże.

Jesień za pasem, więc używajmy z ofert takich jak: borówka amerykańska sadzonki lub sadzonki borowki amerykanskiej oraz otwierajmy prywatne plantacje.