Kupno czy wynajem długoterminowy

Nad tym, czy lepiej wziąć auto w leasing, czy kupić zastanawiają się głównie właściciele firm. Dla przeciętnego Kowalskiego nie ma to takiego znaczenia, bo kosztów comiesięcznej raty leasingowej i tak nie może sobie wrzucić w koszta prowadzenia działalności. Jest jednak kilka plusów i minusów każdej z opcji, które należałoby rozważyć przed zakupem samochodu.

Pomoże to w wyborze i może oszczędzi problemów w przyszłości.

Pierwszą niewątpliwą zaletą kupna jest to, że mamy auto na własność i możemy z nim robić, co chcemy. Przy wynajmie długoterminowym samochód nie jest nasz i nie możemy w nim wprowadzać żadnych zmian, nawet drobnych. Chyba że za zgodą leasingodawcy. Także to, że możemy auto użytkować przez wiele lat, a nie tylko przez kilka. Oczywiście biorąc leasing możemy też wykupić na końcu samochód, jednak płacąc co miesiąc raty odprowadzamy też procent zarobku dla salonu samochodowego, więc w konsekwencji wydamy więcej niż kupują auto od razu. Jeśli chodzi o plusy wynajmu długoterminowego. Niewątpliwie jest nim to, że nie musimy się przejmować jakimikolwiek naprawami. Gdy coś jest niesprawne, udajemy się do autoryzowanego serwisu i tam naprawiają nam auto.
	Lexus wynajem długoterminowy

W międzyczasie dostajemy samochód zastępczy, żebyśmy mogli normalnie się poruszać po mieście. Naprawy obejmują wszystko, od drobnych usterek po większe stłuczenia. Lexus wynajem długoterminowy oferuje w pakiecie z ubezpieczeniem od szkody całkowitej. Oznacza to, że w przypadku kradzieży albo kasacji dostaniemy nowe auto nie dopłacając nawet złotówki. Wynajem długoterminowy to też dobra opcja dla właścicieli firm. Mogą oni wpisać sobie comiesięczny koszt w postaci raty leasingu w koszt prowadzenia firmy. Dzięki temu zmniejszą kwotę do opodatkowania i zapłacą mniejszy podatek, a będą mieli samochód, którego i tak potrzebowali.
Jak widać każda opcja ma swoje wady i zalety. Warto rozważyć jakim budżetem dysponujemy i wtedy zdecydować, co wybieramy. Można oczywiście kupić też auto używane, ale ta opcja nie została tutaj uwzględniona.