Parę zdań w kwestii krakingu.

Spotkaliście się kiedykolwiek ze słowem kraking? Jeżeli ten wyraz nie jest Wam znany, a potrzebujecie poznać kluczowe wiadomości zapraszam do zapoznania się z całym tekstem.
Najlepiej rozpocznijmy od książkowej formułki . Kraking to proces przemysłowy, w trakcie którego dochodzi do rozkładu masywnych części węgla, smoły pogazowej a także oleju napędowego. Jest to twierdzenie niezwykle orientacyjne.

Jakie skuteczne metody wymiany rury wybrać

kraking

Teraz chciałabym przedstawić regułkę, jaka opisuje kraking z punktu widzenia chemicznego. Jest to proces techniczny, który polega na rozłączeniu masywnych cząstek węglowodorów na cząsteczki, jakie posiadają mniejszą ilość atomów węgla. Na czym opiera się proces krakingu? To bardzo proste, otóż opiera się on na rozrywaniu połączeń między atomami węgla w danej cząstce.
Celem tegoż rozkładu jest produkcja alkanów innymi słowy płynnych paliw ( np. benzyny) i gazu (gazy krakowe). W dzisiejszych czasach, paliwo jest towarem pierwszej potrzeby zarówno jeżeli chodzi o przemysł, ekonomię a także usługi transportowe. Dlatego kraking jest niesłychanie ważnym procesem, bez jakiego nasza ekonomia, bez wątpienia nie rozkręcałby się w takim tempie i na takim poziomie na jakim jest dzisiaj. Znajomość tematu powinna być zgłębiana przez wszystkich, których robota w dowolny sposób połączona jest z produkcja.
należałoby również wspomnieć, że proces krakingu jest podzielona na dwa rodzaje.

To co powinieneś wiedzieć dotyczących kanalizacji

Głównym będzie kraking termiczny. Ten proces stosuje się na ciężkie oleje w niezmiernie wysokiej temperaturze 500 – 550 °C i pod bardzo dużym ciśnieniem. Wynikiem tego są tego rodzaju produkty jak: benzyna, olej napędowy i LPG. ToNaturalnie zainteresuje każdeg kierowce czytającego ten tekst. Kolejnym procesem jest kraking katalityczny. Najistotniejszą zmianą jest to, iż ten proces występuje w niższej temperaturze 450 – 500°C, i analogicznie pod niższym ciśnieniem. Stosuje się to na oleje lekkie. Co zdobywamy w podczas tego produktu? Parę produkty: LPG oraz surową benzynę.
Mam nadzieję, że artykuł pozwolił Wam zaznajomić się z wyrazem krakingu za sprawą podania najważniejszych wiadomości.