Parking przy lotnisku – jaki wybrać?

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z coraz to bardziej intensywnym rozwojem lotnisk znajdujących się na terenie naszego kraju. Sprawa ta dotyczy w największej mierze oczywiście dużych, międzynarodowych portów lotniczych. Z drugiej też strony istnieją jednak także mniejsze lotniska, które także nieustannie się rozwijają. Na mapie Polski istnieje także coraz więcej prywatnych lądowisk, które są coraz częściej wykorzystywane przez wielu pilotów.
Niemniej jednak, nieustanny rozwój transportu powietrznego przyczynia się także do wielu problemów, z którymi zmierzyć się muszą osoby zarządzające takimi przybytkami użyteczności publicznej.
	parking przy lotnisku jasionka

Wiele mówi się na przykład o problemie braku miejsc parkingowych, z których chcieliby skorzystać pasażerowie. problem ten najczęściej pojawia się dlatego, bo wielu pasażerów decyduje się na przyjazd własnym samochodem, który pozostaje na parkingu przez nawet miesiąc. Przez tak długi okres czasu miejsce jest więc całkowicie zablokowane i zgodnie z prawem nie można takiego samochodu nawet odholować. Wynika to z tego, że kierowca nie złamał żadnego przepisu pozostawiając swój samochód właśnie w takim miejscu. Niezwykle problematycznym miejscem jest jednak parking przy lotnisku jasionka. Tam też z powodu przepisów unijnych oraz innych dyrektyw niemożliwe jest obecnie zastosowanie płatnych bramek wjazdowych.

Dlatego też właśnie tak dużo osób decyduje się na pozostawienie swoich pojazdów na tak długi okres czasu. Nie mniejszym problemem jest także to, że na lotnisku nieopodal Rzeszowa odbywają się także liczne loty szkoleniowe. Stąd wynika właśnie, że miejsc parkingowych brakuje w jeszcze większym stopniu. Problemem jest także to, że część parkingu jest wykupiona przez prywatne firmy i pasażerowie lub osoby szkolące się nie mogą z niego korzystać pod rygorem otrzymania mandatu. Dlatego właśnie wybierając się w podróż z tego portu lotniczego należy wcześniej wszystko zaplanować i zorientować się, gdzie możliwe będzie pozostawienie swojego samochodu na czas wyjazdu.