Renowacja podłogi drewnianej

Drewno uznawane jest za najlepszy materiał na podłogi. Dlatego najczęściej wybieramy na nasze posadzki parkiet, deski, panele czy bruk drewniany. Taki wybór nie jest przypadkowy, okazuje się bowiem, że podłoga z drewna ma wiele zalet: jest naturalna, nie uczula, dodaje wnętrzu przytulności i elegancji. Niestety ma też swoje wady. Jedną z nich jest dość wysoka cena w porównaniu do posadzek wykonanych z innych materiałów. Drewno jest też delikatniejsze, bardziej narażone na wgniecenia i zawilgocenia niż na przykład płytki. Poza tym wymaga co jakiś czas odpowiedniej konserwacji, bez której szybko ulega zniszczeniu. Renowacja podłogi polega na cyklinowaniu i lakierowaniu lub olejowaniu.

Na czym zatem polega cyklinowanie posadzki i kiedy należy je przeprowadzić?

Jeżeli zauważymy, że lakier na podłodze zaczyna się łuszczyć lub powstają pęcherze, gdy uwidaczniają się uszkodzenia i wyraźne przebarwienia, nie pozostaje nam nic innego, jak przeprowadzić cyklinowanie, a więc po prostu zeszlifować zniszczoną warstwę. Oczywiście nieumiejętne wykonanie tej czynności może tylko zaszkodzić naszej podłodze, dlatego też warto to powierzyć fachowcom.
cyklinowanie wroclaw
Odnalezienie w internecie namiarów na dobrych specjalistów nie będzie trudne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, na przykład „Cyklinowanie Wroclaw” lub „Cyklinowanie podłóg Wrocław„. Ofert kompleksowej renowacji podłóg znajdziemy tam mnóstwo. Profesjonalne firmy, dysponujące nowoczesnym sprzętem do cyklinowania, gwarantują wysoką jakość usług w krótkim czasie. W ofercie dla mieszkańców Wrocławia jest na przykład bezpyłowe cyklinowanie parkietów i podłóg nawet w 24 godziny. Wieloletnie doświadczenie, terminowość wykonania prac, uczciwość oraz konkurencyjne ceny zachęcają do skorzystania z tych usług. Koszt usług ustalany jest po dokonaniu wstępnych oględzin i zależy od metrażu powierzchni, stopnia zniszczenia, zakresu prac i użytych materiałów. Warto też dodać, że oferty zawierają bezpłatną wycenę usług oraz gwarancję na wykonaną pracę.