Wysyłka masowa sms-ów w Polsce

W dzisiejszych czasach dwie rzeczy, które rządzą światem to internet i technologia. W tych dwóch dziedzinach od wielu lat dzieje się najwięcej. Wiemy to nie od dziś. Internet rządzi i dzieli reklamami, sprzedażą, popytem i podażą na wszystkich frontach i we wszystkich dziedzinach. Reklamy w telewizji odchodzą powoli w zapomnienie. Podobnie jest z technologią, popatrzmy na przykład na telefony, jeszcze 20 lat temu mieliśmy wielkie telefony z anteną lub te stacjonarne, po jakimś czasie zaczęła się moda na malutkie, najlepiej z klapką, teraz znów wracamy do coraz to większych, mocniejszych i wydajniejszych wyświetlaczy.

Zostając przy telefonach chciałbym poruszyć temat smsów. Nie wszyscy, o tym wiemy, ale wszyscy napotkaliśmy to na swojej drodze nie raz. Chodzi o dostawanie smsów od różnego rodzaju firm, które starają się naciągnąć nas na pieniądze w postaci odsyłania smsów w zamian za wygrany samochód i tak dalej, każdy wie o co chodzi. W ostatnich miesiącach bardzo popularna stała się praca o nazwie „wysyłka sms dla firm„, jak się okazuje, prywatne osoby, przeważnie bez pracy, zarabiają na tym, że wysyłają jak najwięcej smsów do ludzi, pisząc w imieniu firm, które reprezentują. Jest to, o tyle ciekawe, że są narzędzia i urządzenia, które są w stanie wysłać masowo takie smsy, ciekawe jest zatem to, dlaczego robią to za nich ludzie. Z jednej strony jest to dobry sposób dla osób bezrobotnych na jakieś pieniądze, z drugiej jednak jest to bardzo tajemnicze. Masowa wysyłka smsów w Polsce rozpoczęła się na dobre, dlatego nie bądźmy zdziwieni, jak coraz więcej z nas będzie coraz częściej dostawać smsy z ofertami, wygranymi i tak dalej. Wszystko to dzieło osób, które na tym zarabiają i pracują dla różnego rodzaju organizacji. Bardzo często chodzi tutaj o wyłudzanie pieniędzy, ale również danych osobowych, bo o to, też często proszą.

Warto więc chwile się zastanowić, kiedy dostaniemy takiego smsa i najlepiej zignorować go, bo możemy sobie narobić wielu kłopotów, o które nawet nie prosiliśmy.